• Sākums
  • Aktualitātes un sasniegtais

BDK

Ekskursijas 2018. gadā

 2018. gadā pirmo reizi bija iespējams apmeklēt muzejdzelzceļu ikdienas ekskursijās - tās notika katra mēneša pēdējā nedēļas nogalē (30. jūnijā, 28. jūlijā, 25. augustā, 29. septembrī un 30. septembrī, skolnieku grupām arī 16. un 19. oktobrī, kā arī sezonas noslēgums - 27. oktobrī).

 Šajās dienās no plkst.11:00-17:00, ar sākumu apaļās stundās tika organizēti izbraucieni ar šaursliežu vilcienu, apmeklētājus vizinot līdz kūdras purvam un kūdras fabrikai, depo apkārtnei, pa visu šobrīd saremontēto dzelzceļa posmu. Pirmā tūrisma sezona parādīja, ka interese par šādām ekskursijām ir stabila, tāpēc iesākto noteikti turpināsim arī 2019. gadā. Sezonas sākums - Muzeju naktī, 2019. gada maijā, un sākot ar jūniju - tiksimies regulārajās ekskursijās! Sekojiet jaunumiem mājaslapā, Facebook lapā un Twitter!

 Atgādinām, ka Baložu kūdras muzejdzelzceļš top ar brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu spēkiem, un mums vēl garš ceļš priekšā, līdz viss tiks atjaunots un muzejdzelzceļš būs gatavs! Sīkāk skat. Iespējas apmeklēt, līdzdarboties un sadaļā Aktualitātes un sasniegtais!

 

 

Drukāt E-pasta adrese

Vagona šūpulī - Muzeju naktī Baložos 19.05.2018

Ar devīzi „Vagona šūpulis” Muzeju nakts ietvaros 19. maijā apmeklētājus sagaidīja Baložu kūdras bānītis – ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš. Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonācām līdz pat mūsdienām – kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums.

Drukāt E-pasta adrese

Ciemiņi un talkotāji no SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas"

Baložu kūdras muzejdzelzceļu apmeklēja Rail Baltica projekta Latvijas ieviesējuzņēmums SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas". Tā bija ne tikai ciemošanās, uzklausot interesantu stāstu par Latvijas kūdras rūpniecības un Baložu kūdras ieguves vietas vēsturi, izbraucot ekskursijā pa kūdras muzejdzelzceļu, bet arī talkošana visas dienas garumā. "Eiropas Dzelzceļa līnijas" kolektīvs praktiski iesaistījās sliežu ceļu kapitālā remonta veikšanā, kā arī muzejdzelzceļa apkārtnes sakopšanā. Talkas laikā topošā ātrgaitas dzelzceļa ieviesēji nodemonstrēja, ka tie ne tikai pārzina modernās dzelzceļa būvniecības tehnoloģijas (t.sk. tādos sarežģītos apstākļos, kā šķērsojot kūdras purvus), bet arī lieliski orientējas dzelzceļa remonta vēsturiskajās tehnoloģijās, kā saliedētai komandai veicot pilnu sliežu ceļu remonta ciklu saspringtos un ekspluatācijai pietuvinātos apstākļos.

Paldies SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" kolektīvam par sniegto ieguldījumu Baložu kūdras muzejdzelzceļa veidošanā! Novēlam veiksmi un sekmes tik pat raiti un saliedēti realizēt Rail Baltica projektu Latvijā!

Drukāt E-pasta adrese

28. aprīlīs - Pavasara Lielā talka!

Klāt ikgadējā pavasara Lielā talka Baložu kūdras muzejdzelzceļā! Iepriekšējos gados esam labi sakopuši un uzturējuši dzelzceļa apkārtni, tāpēc sakopšanas darbi vairāk saistīti ar ainavas kopšanu - cirtīsim un izvedīsim krūmus, lai no vilciena pavērtos brīvs skats uz kūdras laukiem. Kā arī veiksim sliežu ceļu remonta pabeigšanas darbus līkumā uz purva un būvēsim pārbrauktuves koka klāju. Nāc un sniedz savu palīdzīgu roku muzejdzelzceļa tapšanā, kā arī izvizinies ar kūdras bānīti!

Visi, kas vēlas piedalīties talkā - gaidām Jūs 11:00 šeit: iekāpšanas laukumā pie dzelzceļa! Līdzi ņemam talkošanai un laikapstākļiem piemērotu ērtu darba apģērbu, kā arī ja Jums ir pieejami krūmu griešanas instrumenti - krūmu stangas, trimmeris vai motorzāģis, varat to ņemt līdzi! Bērnu dalība talkā atļauta tikai vecāku pavadībā.

BDK biedri un entuziasti, kas jau ir talkojuši Baložos, darbu sāk 10:00 depo teritorijā.

 

Drukāt E-pasta adrese

Vairāk rakstu...