• Sākums
  • Iespējas apmeklēt, līdzdarboties

BDK

Iespējas apmeklēt, līdzdarboties

   Kūdras muzejdzelzceļš Baložos un kūdras ieguves muzejs ir ilgtermiņa mērķis, uz kuru ejams vēl tāls ceļš – šobrīd muzejdzelzceļa izveide ir tikai agrīnā stadijā, kad darāmā vēl ir daudz, taču skatāmā un izbaudāmā – maz. Trūkst gan infrastruktūra apmeklētāju uzņemšanai, gan sliežu ceļu stāvoklis neļauj veikt pasažieru pārvadājumus.

Dzelzceļš rudenī

   Tāpēc Baložu kūdras muzejdzelzceļš šobrīd nav atvērts publiskai apskatei, bet gan individuālai apskatei mazās grupās ar individuālu pieteikšanos. Tā kā muzejdzelzceļu veido brīvprātīgie dzelzceļa entuziasti, kas velta savu brīvo laiku un pūles, par to nesaņemot nekādu atlīdzību, tajā skaitā gadījumā, ja tiem jāuzņem apmeklētāji, tad vēlama apmeklētāju uzņemšana tikai laikā, kad tiek organizētas brīvprātīgo talkas (parasti – vismaz viena sestdiena mēnesī).

   Reizē arī jāmin, ka Baložu kūdras dzelzceļš ir novietots blakus slēgtai industriālajai zonai – Baložu kūdras fabrikai, piekļuves iespējas dzelzceļam ir ļoti ierobežotas (vienīgais piebraucamais ceļš ir caur industriālo zonu), kā arī paša dzelzceļa darbnīcu teritorija ir slēgta un apsargāta, tāpēc lūgums nekādā gadījumā neapmeklēt dzelzceļu bez iepriekšējas saskaņošanas un bez pavadības no BDK biedru puses.

   Visvieglākais veids, kā reizē gan iepazīt to, kā top Baložu kūdras muzejdzelzceļš, gan arī iepazīties ar BDK darbību un biedriem – piedalīties kādā no brīvprātīgo talkām un sajust, ko nozīmē brīvprātīgi veltīt savu darbu kopīga, sabiedrībai nozīmīga mērķa labad! Aicināti visi, neatkarīgi no spējām un prasmēm – katram ir iespēja atrast sev atbilstošāko darbiņu, kā arī svarīga talkas sastāvdaļa ir sociālais aspekts – diskusijas domubiedru lokā, viedokļu apmaiņas!

Ceļa remontdarbi Entuziasti vizinās ar drezīnu

   Lai pieteiktos uz BDK talkām – lūgums rakstīt uz e-pastu .

   Zemāk iespējams iepazīties ar "instrukciju", kam gatavoties un kas notiek brīvprātīgo talkās!

Attachments:
Download this file (Talkas instrukcija.pdf)Instrukcija dalībai BDK talkās[ ]1241 kB

Drukāt E-pasta adrese