BDK

Noslēgusies jaunā pasažieru vagona izgatavošana projektā "Industriālais mantojums"

Šī gada oktobrī noslēgusies jaunā pasažieru vagona izgatavošana Baložu kūdras muzejdzelzceļam. Vagons izbūvēts, balstoties uz vēsturiskajiem attēliem par šaursliežu pasažieru vagoniem 1930-to un 1940-to gadu mijā, un apvieno sevī gan slēgta tipa vagonu ekspluatēšanai pavasara-rudens sezonā, gan arī to ir iespējams pārvērst par vaļējā tipa vagonu, lai ekspluatētu vasaras sezonā bez logu blokiem.

Vagons papildinās Baložu kūdras muzejdzelzceļa ritošā sastāva kolekciju un it īpaši iespējas uzņemt pasažierus sliktos laikapstākļos, jo būs trešais vagons ar jumtu. Vagonā ir 33 sēdvietas, īpaši izdalīta vieta gidam, kā arī nodalījums, kurā iespējams sēdekļus pārveidot par bērnu ratiņu vai invalīdu ratiņu novietni. Invalīdu iekļuvei vagonā paredzēta papildus uzstādāma rampa, līdz ar to no šī brīža kūdras bānītis Baložos kļūst arī pieejams personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām.

View the embedded image gallery online at:
http://www.bdklubs.lv/index.php/lv/projekti#sigProId171ddb2cd7

Vagons izbūvēts projekta "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai" ietvaros. Vairāk informācijas par projektu: Baložu kūdras muzejdzelzceļš piedalās EstLat programmas projektā "Industriālais mantojums"

Drukāt E-pasta adrese

Noslēgusies ēdnīcas interjera restaurācijas 2. kārta

   Laika posmā no 2017. gada 01. jūlija līdz 2018. gada 31. decembrim biedrība "Bānīša Draugu klubs" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu realizēja projektu "Šaursliežu vagona - ēdnīcas BC1-2183 interjera restaurācija" 2. kārtu, tā turpinot biedrības īpašumā esošā unikālā, autentiskā ēdnīcas vagona restaurāciju.

Drukāt E-pasta adrese

Baložu kūdras muzejdzelzceļš piedalās EstLat programmas projektā "Industriālais mantojums"

Projekta nosaukums: Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai
Projekta nosaukums angļu valodā: Revival of Industrial heritage for tourism development
Projekta īsais nosaukums: Industriālais mantojums / INDUSTRIAL HERITAGE
Programma: Interreg Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programma 2014. - 2020. gadam, 2. prioritāte Tīra un augstvērtīga vide

Drukāt E-pasta adrese

Noslēgusies ēdnīcas vagona BC1-2183 restaurācija

2016. gada 22. septembrī priecīgi varam paziņot, ka ir noslēgušies ēdnīcas vagona BC1-2183, kas būvēts 1988. gadā, restaurācijas darbi gan iekšēji, gan ārēji - tas priecē mūsu acis un sirdis! Restaurācijas laikā vagons tika rūpīgi attīrīts no ārpuses, un pilnībā pārkrāsots, pilnībā atjaunoti un pārkrāsoti vagona tamburi, pārbūvētas vagona gala durvis un pārejas laukums. Interjera restaurācijas darbi tika paveikti jau iepriekš, sīkāk skat. Noslēdzies KKF projekts - ēdnīcas interjera restaurācijas 1. posms savukārt 2018. gadā tika pabeigta elektroinstalācijas restaurācija - skat. Noslēgusies ēdnīcas interjera restaurācijas 2. kārta.

Paldies par atbalstu SIA Pindstrup Latvia un Valsts kultūrkapitāla fondam!

Foto: D. Bušs, A. Galītis, S. Tretjakovs

Drukāt E-pasta adrese

Noslēdzies KKF projekts - ēdnīcas interjera restaurācijas 1. posms

   Laika posmā no 2013. gada 01. novembra līdz 2015. gada 30. jūnijam biedrība "Bānīša Draugu klubs" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu realizēja projekta "Šaursliežu vagona - ēdnīcas BC1-2183 interjera restaurācija" 1. posmu, tā uzsākot biedrības īpašumā esošā unikālā, autentiskā ēdnīcas vagona restaurāciju.

Drukāt E-pasta adrese