BDK

Caur purvu taure skan - Muzeju naktī Baložos 18.05.2019

Ar devīzi „Caur purvu taure skan” Muzeju nakts ietvaros 18. maijā apmeklētājus sagaidīja Baložu kūdras bānītis – ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš. Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonācām līdz pat mūsdienām – kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums

Muzejdzelzceļš pamazām top un attīstās, un ar katru gadu tas kļūst arvien interesantāks. 2019. gadā pirmo reizi apmeklētājus veda vilciens ar veseliem pieciem vagoniem, dodoties gan uz kūdras laukiem, demonstrējot tos un dažādu kūdras ieguves tehniku, gan arī ar bānīti dodoties uz dzelzceļa otru galu, un pa vagona logu vērojot kūdras fabriku un šaursliežu dzelzceļa depo ritošā sastāva kolekciju.

Šis ir jau ceturtais gads, kad kūdras muzejdzelzceļā norit Muzeju nakts pasākums. Dalība Muzeju nakts pasākuma ietvaros kļuvusi iespējama pateicoties brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu regulāriem pūliņiem vairāku gadu garumā, kā arī biedrības „Bānīša Draugu klubs” atbalstītājiem un ziedotājiem. Īpašu pateicību par sniegto atbalstu muzejdzelzceļa izveidē izsakām uzņēmumiem SIA „Pindstrup Latvia”, SIA „Līvānu kūdras fabrika”, AS „Stružānu kūdras fabrika”, SIA „Olaines kūdra” un SIA „Klasmann-Deilmann Latvia”, kā arī sadarbības partneriem – Ķekavas novada domei un Latvijas Kūdras asociācijai.

Drukāt E-pasts