BDK

Ekskursijas 2021. gadā

Bānīša ekskursijas notiek tikai vasaras sezonā, taču priekšnoteikums ekskursijām ir vispārējā situācija saistībā ar CoVID-19, kā arī vai ierobežojumu dēļ nav aizkavējušies pirms sezonas nepieciešamie remontdarbi.

Šobrīd provizoriski ieplānotās muzejdzelzceļa ekskursijas:

  • 29. maijs, sestdiena - atcelts,
  • 26. jūnijs, sestdiena atcelts,
  • 31. jūlijs, sestdiena,
  • 21. augusts, sestdiena,
  • 28. augusts, sestdiena,
  • 18. septembris, sestdiena, Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākums,
  • 16. oktobris, sestdiena - atcelts.

Papildus diena ekskursijām darba dienā - 15. oktobris, piektdiena. Uzņemšana tikai ar iepriekšēju pieteikšanos - atcelts.

  Norādītajās dienās no plkst.11:00-17:00, ar sākumu apaļā stundā tiks organizēti izbraucieni ar šaursliežu vilcienu, kuros būs iespējams piedalīties katram interesentam, ekskursijas cena:
- 5,00 EUR pieaugušajiem un bērniem no 8 gadu vecuma;
- 2,50 EUR personām ar invaliditāti un bērniem no 4 līdz 7 gadu vecumam,
- bērniem līdz 3 gadu vecumam - par brīvu.

UZMANĪBU! Informējam, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem publisko pasākumu organizēšanai, pasākumu drīkst apmeklēt tikai personas ar CoVID sertifikātu (to var saņemt https://covid19sertifikats.lv ), vienīgais izņēmums, kas var apmeklēt bez sertifikāta ir bērni līdz 12 gadu vecumam.
Tāpēc lūdzam:
1) laikus pārliecināties, ka Jums un visiem jūsu grupas dalībniekiem ir atbilstošs sertifikāts. Diemžēl personas, kas neatbilst noteiktajām prasībām, nevarēsim uzņemt.
2) ekskursijas dienā lūdzam ierasties, uzrādot papīrā vai elektroniskā veidā CoVID sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti), kas apliecina, ka jūs esat sertifikāta īpašnieks;
3) ja visi jūsu grupas dalībnieki ir vakcinēti vai pārslimojuši koronavīrusa infekciju, mēs jūs uzņemsim vilciena slēgtajos vagonos, kuros drīkstēs uzturēties bez distances ierobežojumiem, bez fiksētām sēdvietām un bez maskām.
4) ja kaut viens no jūsu grupas dalībniekiem ir ar CoVID sertifikātu par negatīvu testu, vai arī bērns līdz 12 gadiem bez CoVID sertifikāta, tad vai nu šīs personas, vai pēc izvēles visa grupa var piedalīties ekskursijā, sēžot vilciena vaļējos vagonos. Tajos būs spēkā prasība par masku lietošanu, fiksētām sēdvietām un distancēšanos savā starpā (vienkopus sēžot ne vairāk kā 4 personām no vienas mājsaimniecības).

Brauciena laikā, kamēr vērosiet apkārtnes ainavas un fabrikas industriālo vidi, audiogids Jums pastāstīs par purviem, kūdras ieguvi, Baložu kūdras fabriku, kā arī šaursliežu dzelzceļa vēsturi un atjaunošanu entuziastu spēkiem.

Lūdzam iepriekš pieteikties rakstot uz e-pastu:  vai zvanot: +371 23272013, jo cilvēku interese par ekskursijām ir liela. Rezervācija tiek slēgta dienu iepriekš, atlikušās vietas tiek izpārdotas dzīvās rindas kārtībā. Atkarībā no laikapstākļiem, interesentu apjoma un tehnikas stāvokļa tiks izvēlēts izmantojamais ritošais sastāvs - vaļējie vai slēgtie pasažieru vagoni un kāda no lokomotīvēm. Iekāpšanas vieta vilcienā - skat. tikšanās vieta pie dzelzceļa. Ekskursiju laikā ir iespējams iegādāties mūsu suvenīrus - magnētiņus (2 EUR/gab).

Ierobežotas iespējas uzņemt cilvēkus ar ierobežotām pārvietošanās spējām un bērnu ratiņiem (tikai viena vieta), lūdzu sazinieties ar mums iepriekš!

 Atgādinām, ka Baložu kūdras muzejdzelzceļš top ar brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu spēkiem, un mums vēl garš ceļš priekšā, līdz viss tiks atjaunots un muzejdzelzceļš būs gatavs! Tāpēc arī ekskursiju reizes ir tikai dažas reizes gadā - starplaikos aktīvi remontējam tehniku un sliežu ceļus, lai brauciens Jums būtu drošs un interesants! Sīkāk skat. Iespējas apmeklēt, līdzdarboties un sadaļā Aktualitātes un sasniegtais!

 

 

Drukāt E-pasts